Úvodní strana » Novinky » Hodina pohybu navíc bude do konce roku pokračovat beze změny

Hodina pohybu navíc bude do konce roku pokračovat beze změny

02. 08. 2017

Do konce prosince budou učitelé a trenéři dále odměňováni z Národního ústavu pro vzdělávání. Podpořeny budou také návštěvy svazových trenérů a metodiků ("evaluátorů") ve školách a to též do konce kalendářního roku. Zároveň vznikne nová řídící struktura "projektu HPN" a od ledna příštího roku převezme velení a organizaci této iniciativy na zlepšení příležitostí žáků záklaldních škol ke kvalitnímu pohybu Asociace školních sportovních klubů.

Na podzim se projekt včetně objemu financování připraví. O všem budete informováni. Informace z tohoto příspěvku je, jak se říká, "na 99,9 %". Oficiální vyjádření očekávajte v nejbližších dnech. 

Další vzdělávání běží beze změn v gesci Národního institutu dalšího vzdělávání. Základní insformace o vzdělávání naleznete zde: hop.rvp.cz/vzdelavani. Konkrétní nabídka školení NIDV v metodice HPN je na stránkách krajských pracovišť. Kapacita kurzů bude dostatečná! Kurz obsahuje prezenční seznámení s metodikou a elearningový kurz s testem. Bez certifikátu NIDV nemůže trenér či učitel HPN vést s finanční podporou!

Nové školy

Do projektu se od září mohou přihlásit také nové školy. A to za podmínek:

  1. ředitel odešle podepsaný tento formulář (v přoloze popište sportoviště a vaše personální podmínky, kdo by měl HPN u vás vést); na adresu petr.koubek@nuv.cz;
  2. učitelé či trenéři si do konce roku udělají certifikát HPN od NIDV (je to DVPP);
  3. ředitel pošle nejpozději v průběhu září (do 15. 9.) jména a kontakty na učitele na NÚV.

Za organizátory pokusného ověřování programu,

Petr Koubek, manažer.