Úvodní strana » Novinky » Jednáme s AŠSK o pokračování podpory programu ve školách

Jednáme s AŠSK o pokračování podpory programu ve školách

29. 08. 2017

Jak bylo oznámeno dříve, podporu programu ve školách bude od ledna 2018 s velkou pravděpodobností realizovat Asociace školních sportovních klubů (AŠSK). Asociace je známým organizátorem školního sportu a zejména soutěží. Náš projekt není soutěžní, a hezky tedy vyváží nabídku AŠSK. Zároveň se tím podaří HPN raketově rozšířit do celé řady škol, kde dosud neprobíhá.

AŠSK čerpá dotace na školní sport ze zdrojů sekce sportu a mládeže. K čerpání dotace jsou určitá omezení. Nejdůležitějším pro všechny "naše školy" je to, že čerpánídotace je podmíněno členstvím v AŠSK. Budeme o tomto ještě jednat, ale z vyjádření viceprezidentky AŠSK je zjevné, že tato podmínka bude platit:

"Naší snahou je pokračovat od roku 2018 v realizaci projektu ve spolupráci se zúčastněnými subjekty, přičemž řídicí tým bude tvořen členy AŠSK. Nabízenou spolupráci velmi rádi uvítáme a využijeme všech nabízených způsobu součinnosti. Jak již bylo vysvětleno v našem stanovisku, finanční podpora bude výhradně směřovat do škol, které jsou členy AŠSK - tuto podmínku nám ukládají dotační pravidla a z naší strany budou naplněna beze zbytku."

O dalších novinkách vás budeme informovat a jakmile budou podmínky dány "černé na bílém", budeme vás informovat.

Za organizátory pokusného ověřování HPN

Petr Kooubek, manažer PO.